Welding Rod
Our product range includes a wide range of pvc welding rod, polypropylene welding rod, plastic welding rod and plastic welding rods.
Approx. Price: Rs 260 / KgGet Latest Price Product Details:
| Material | PVC |
| Size | 6 mm (Diameter) |
| Length | 450 mm |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Welding |
With rich industry experience, we are trading and supplying an extensive array of
PVC Welding Rod. We source these rods from the trusted manufacturers. Thiswelding rods usedfor the fabrication of PVC tanks used in electroplating, chemical industries for keeping acid and alkaly.
Polypropylene Welding Rod
Approx. Price: Rs 220 / kilogramGet Latest Price Product Details:
| Material | Polypropylene |
| Size | 2.5 mm |
| Length | 450 mm |
| Color | White |
| Usage/Application | Welding |
| Country of Origin | Made in India |
Polypropylene welding rod dealers in coimbatore
Polypropylene welding rod suppliers in coimbatore
Polypropylene welding rod dealers in tamil nadu
Polypropylene welding rod suppliers in tamil nadu
Approx. Price: Rs 160 / KilogramGet Latest Price Product Details:
| Material | Plastic |
| Size | 4 mm (Diameter) |
| Length | 450 mm |
| Usage/Application | Welding |
| Country of Origin | Made in India |
Plastic Welding Rods
Product Price :Get Latest Price